Loading color scheme

Biofeedback a neurofeedback

ČO JE BIOFEEDBACK 

Biofeedback je nová pokročilá prístrojová metóda zvládania stresu a zbavovania sa fóbií a úzkostí. Funguje ako biologická spätná väzba na princípe podmieňovania a odmien. Každý klient zažíva v tréningoch úspech. Biofeedback monitoruje fyziologické funkcie, klient vidí vlastné výsledky na obrazovke počítača a prostredníctvom spätnej väzby sa naučí kontrolovať a regulovať svoje telesné prejavy. Tiež sa naučí preniesť novú schopnosť do životných situácií, ktoré ho obmedzovali. Jedná sa o cvičenie mozgu za účelom zlepšenia mentálnej výkonnosti.

ČO JE NEUROFEEDBACK 

Neurofeedback je odborníkmi z neurologického a psychologického prostredia uznávaná metóda pre tréning aktivity mozgu s rôznorodým využitím od liečby problémov so spánkom, porúch pozornosti až po tréning uvoľnenia, kreativity a efektívneho výkonu v práci alebo v športe.

Používa sa ako monitorovacie zariadenie k poskytovaniu okamžitej informácie o elektrickej aktivite mozgu. Na základe spätnej väzby a princípov učenia nastávajú zmeny v mozgových štruktúrach, čo je spojené s trvalými pozitívnymi zmenami vo fyzickom stave a emočnom prežívaní.

OBLASTI VYUŽITIA
  1. Zlepšenie pozornosti a koncentrácie pri práci alebo pri učení
  2. Zlepšenie zvládania stresu v záťažových situáciach v práci a v súkromí (napr. pri prezentáciách alebo pri riešení mnohých úloh doma a v práci)
  3. Prevencia proti vyhoreniu (burnout syndróm)
  4. Zníženie nepríjemných stres sprevadzajúcich symptómov napr. potenie, svalové    napätie, červenanie
  5. Zlepšenie kvality a dĺžky spánku
  6. Liečba migrén a tenzných bolestí hlavy 
  7. Zníženie rizika ochorenia súvisiaceho so stresom ( vplyv na kardiovaskulárny,    imunitný, nervový a endokrinný systém)

Pre viac informácií kliknite sem.